Szépolvasó-verseny az iskolánkban

Mint minden évben, idén is megrendeztük a szépolvasó-versenyt a Sztehlo Gábor Evangélikus Általános Iskolában.

E hagyományosnak nevezhető programunkon az alsó tagozatból, ebben az évben 20 kisdiák vett részt, – ám nagy örömünkre szolgált, hogy sokkal többen mehettek volna versenyezni. Évről-évre egyre többen, egyre többet olvasnak tanulóink és egyre szebben. A versenyre való jelentkezésnél önként és lelkesen jelentkeztek.

A versenyt 2020. február 10-én tartottuk és csodálattal hallgattuk, s hallgattuk volna még tovább kis tanítványainkat… Két számban mérették meg magukat: egy szabadon választott mesével, és egy helyben kapott ismeretterjesztő szöveggel.

A zsűrinek idén is igencsak nehéz dolga volt… Éppen ezért megosztott díjakat is kiadtunk, hogy minél több gyerek felkészülését, bátorságát, ügyességét, lelkesedését jutalmazzuk.

Az I. helyezettek természetesen könyvet kaptak, de osztottunk ki édességet, és írószereket is. Oklevél és emléklap nélkül senki sem ment haza. Ők a legjobbak a jók között! A cél: az igazi olvasóvá nevelés.

Jövőre ismét találkozunk!