Idén is nevezett néhány tanulónk a Fővárosi Komplex Rajzversenyre, mely alapvetően gyakorlati jellegű, de pályázati elemeket is tartalmazott. Az online beküldött nevezési pályamunkákat szakmai bírálóbizottság értékelte és választotta ki azokat a versenyzőket, akik lehetőséget kaptak a fővárosi döntőn való részvételre. Az elődöntőn 4 sikeres versenyzőnk egyénileg készítette el versenymunkáját a kiírásban meghatározott időpontban és időkeretben. A versenynek helyszínt most is a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium adott.

A 2022/23-as tanévi verseny a vizuális befogadó- és alkotóképességek szintjeit mérte. Az ismeretek egy része gyakorlati jellegű volt és az alkalmazott technikák használati módjához, másik része pedig a vizuális közlő- és kifejezőeszközök kreatív, átgondolt használatának minőségéhez kötődött.

https://rajz.fazekas.hu/wp-content/uploads/2023/04/20230415_3kcs_eredmenyek_web.pdf

A Fővárosi Komplex Rajzversenyen a 3. korcsoportban(5-6.osztály)induló tanulóink eredményei:

1. helyezett Mihály Tímea / Szemétszedés

8. helyezett Árva Hanna / Faültetés a Pagony Parkban

10. helyezett Fülöp Hanna / Nyílt nap a Füles Menhelyben

16. helyezett Magyar Viktória / Sütivásár

Gratulálunk!

Nagyon büszkék vagyunk.