Iskolánk is csatlakozott a Matematika Világnapja alkalmából rendezett nemzetközi rendezvényhez március 12-én. Matematika tanáraink ajánlották felsős tanulóinknak és családjuknak, hogy jöjjenek el erre a nagyszerű alkalomra, ahol flashmobokkal, szórakoztató matematikai fejtőrökkel, játékos mérésekkel és ismeretterjesztő programokkal hívták fel a figyelmet a szervezők (Bolyai Társulat) a matematika szépségeire.
Nem csak matematika tagozaton tanuló diákjaink számára volt érdekes és különleges, hanem szüleik és az angol, vagy művészeti tagozatos gyerekek is sokat tanulhattak, rácsodálkozhattak a matematika csodáira, sőt a matektanárok is gyűjtöttek új ötleteket, amivel még színesebbé tehetik az órákat.