Nagy boldogság hittanosaink számára, hogy az Országos Hittanverseny megyei döntőjében maximális pontszámmal első helyezett lett csapatunk. A lelkesedés és a felkészülés az utolsó pillanatig kitartott, és iskolai versenyzőink Kaszaki Krisjak Tamás, Ablonczy Lea Júlia, Horváth Róza Júlia, Horváth Heléna, kiválóan megbirkóztak minden kérdéssel.

A versenyt a Pestimrei Evangélikus Gyülekezetben bonyolítottuk le. Köszönet a gyülekezet lelkészének, Horváth Csitári Boglárkának, aki vasárnaponként foglalkozott a gyermekekkel, míg én az iskolában készítettem fel őket. Márkusné Johanna tanítónő pedig a verseny tisztaságra felügyelt. A gyermekek számára nem a jutalom jelentett legnagyobb örömet, hanem a részvétel lehetősége.  A verseny után vidám játék következett a templomkertben és délben a mindenki által kedvelt közös pizzás ebéd. Szombaton, 03.25-én, pedig utazunk a Deák térre az országos versenyre!

Manyi néni

evangélikus hitoktató