A Sztehloban a kertészkedés is tananyag?

Egyelőre nem, de ezt hivatott valamelyest pótolni az őszi- és tavaszi kertrendezés az iskolánkban. Öko iskolaként is igen fontos feladatunknak tartjuk, hogy a diákok elsajátítsák a zöld gondolkodást. A környezettudatos, fenntartható gondolkodásmódot a család mellett az iskola is segíti.  Nem lehet elég korán kezdeni, hiszen az életünk és jövőnk tisztább, élhetőbb lesz általa.   Szorgos délutánok ezek, amikor mindenki lelkesen ás, ültet, gyomlál, locsol és a második otthonunkat díszíti. A gyerekek nagyon szeretik ezeket a napokat, nem volt ez másképp idén sem. A szülők, pedagógusok és az önkormányzat is (az idei évben is pályáztunk a “Szebb, virágosabb kerületünkért”) segíti ezt az innovatív gondolkodást. Sok-sok virágot, ládát, cserepet és virágföldet kaptunk és hoztunk. Ismét megszépült az udvarunk, így a ballagók is csodás környezetben búcsúzhatnak majd. Ez a változás környezetünk mellett a lelkünkre is pozitív hatást gyakorol.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=699325541997577&set=pcb.699337995329665