Iskolánkban évek óta működik a művészeti tagozat. A művészeti képzést külön rajz szaktanteremben tartjuk, mely egy igazi alkotóműhely.
Lehetőség van a tanterven felül többféle, általános iskolákban nem hagyományos grafikai
( szén- és pittkréta, pác-, tus- és tollrajz, linometszés stb.) és kézművestechnika elsajátítására.
Kemencénkben az órai és a szakköri agyagmunkákat ki is tudjuk égetni. A felkészülést projektor és egyéb IKT-eszköz segíti.
Tavaly a fővárosi rajzversenyen minden korcsoportban volt döntősünk, helyezettünk.
Nagy hangsúlyt fektetünk a  művészettörténelemre és a műalkotások elemzésére, a vizuális kultúra sokoldalú átadására.
A rajztermet több terrárium is színesíti, benne hüllők és emlősök, a gyerekek örömére.
Tanulóink munkáiból évente – a Sztehlo-napokon – gyűjteményes kiállítást szervezünk, ahol mindenkinek lehetősége van megcsillantani tehetségét.